Başkanlığımız Heyetinin Hatay İline Gerçekleştirdiği Ziyaret

10 Şubat 2021

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Oğuzhan ŞATIROĞLU ve beraberindeki Başkanlığımız heyeti tarafından Hatay iline 5 – 6 Şubat 2021 tarihlerinde bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Ziyaret öncesinde Bakanlığımız heyeti Hatay Valisi Sn. Rahmi DOĞAN tarafından makamında kabul edilmiş olup yapılan görüşmede; bölge şartları da göz önünde bulundurulduğunda Hatay’ın daha da artan öneminin altı çizilmiş, Hatay ilinin stratejik konumu bağlamında başta Cilvegözü, Zeytindalı ve Yayladağı gümrük kapılarımız olmak üzere ilde faaliyet gösteren tüm gümrük idarelerimizin değerine vurgu yapılmıştır.

Başkanlığımız heyeti daha sonra Cilvegözü, Yayladağı ve Zeytindalı gümrük kapılarında incelemelerde bulunmuş olup bu bölgedeki tesislerimizin mevcut fiziki durumları ve işleyişleri hakkında gözlemler yapılmış, Bakanlığımız yatırımlarına ilişkin yerinde bilgi edinilmiştir.

Başkanlığımız heyeti daha sonra Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü ile İskenderun Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etmiş olup yapılan toplantılarda yönetici ve personelin Başkanlığımız uhdesinde bulunan hususlara ilişkin talepleri yerinde değerlendirilmiştir.